Jak se bydlí manželům Žemličkovým v rodinném domě na Vysočině
Proč dát přednost vlastnímu bydlení
Jste ve vlastním – možná jste již zaregistrovali reklamní kampaň na nájemní bydlení s tím argumentem, že v zemích západní Evropy je tento způsob života mnohem více rozšířený, a že se jedná o snazší život bez problémů. Jak se to vezme, když totiž máte vlastní střechu nad hlavou, sami rozhodujete o jejím vzhledu a uspořádání.
Dalším důvodem jsou finance. Ve vlastním domě lze snížit náklady na živobytí velmi razantně, a jakmile splatíte úvěr, dům je váš. Proto se také stále snaží řada rodin v Česku financovat bydlení z vlastních zdrojů, prodejem pozůstalosti či chaty, městského bytu, s možností dvougeneračního domu, případně částečného úvěru. U úvěru sice platíte navíc úrok, ale v případě nájemného zaplatíte více a navíc je to jen příjem do cizí kapsy a vám nepatří ani byt, ani dům.
U nájemního bydlení jste také ve stresu, protože se nájemce může rozhodnout vypovědět vám kdykoli smlouvu. Sice dodrží výpovědní lhůtu, ale vy si musíte hledat nové bydlení. A jste-li na svém působišti zvyklí a máte v dosahu i vhodné zaměstnání, může vás tato vzniklá situace zbytečně stresovat.
Proč si zvolit za svůj domov Vysočinu
Pročítejte reference – stavební firmy zveřejňují na svých stránkách reference svých zákazníků, takže se např. můžete dočíst, jak jsou manželé Žemličkovi https://www.hbstavby.com/rf-1/ spokojeni s novým bydlením, ovšem neměli bychom zapomínat, proč si tito lidé volí bydlení na Vysočině.
Okouzlující krajina a spousta energie – Českomoravská vrchovina patřila již za socialismu k opěvovaným oblastem a dnes se stále více zájemců snaží více žít v souladu s přírodou a vyhnout se velkým městským zástavbám a davům lidí v obchodních centrech či na ulicích. Mít vlastní soukromí někde na okraji lesa, v čistém ovzduší a s energií, která vyzařuje z přírodních rezervoárů, je zkrátka něco jiného, nežli betonová džungle center velkých měst nebo okrajových městských sídlišť.