Šťastný vztah
O starostech mladých rodin by se daly psát romány. Už jen se s někým seznámit, kdo je vám sympatický a s kým je vám dobře, to je dnes velkou výhrou. V době, kdy většina dospívajících žije jen v online světě, na počítačích nebo na sociálních sítích, je příležitostí k seznámení omezený počet. Proto je asi logické, že většina známostí začíná ve školních lavicích, nebo později na pracovišti. Případně jezdíte-li do práce hromadnou dopravou, tak můžete potkat svou životní lásku právě tam. Seznámili jste se, začali spolu randit a po nějaké době začnete zvažovat společné soužití. Jenže kam se nastěhovat?
Začnete procházet inzeráty a zjistíte, že byty jsou, ale cenu bytu zdaleka nedáte dohromady, ani za přispění rodičů. Je bláhové si myslet, že vám někdo dá hypotéku bez doložení příjmu. Takhle to v reálném finančním světě nefunguje. Navíc pokud jste mladí, a jste ve svém prvním zaměstnání po škole, nebudou vaše příjmy nijak extrémní. Pokud si chcete společné soužití jen vyzkoušet, je lepším řešením než se rovnou pouštět do hypotéky, bydlení v podnájmu. Těžko říct, jak se váš vztah změní, až odezní dvouletá slepá zamilovanost a až spolu budete trávit čas od rána do večera. Budete se muset naučit společnému nakupování, vaření, uklízení, ale také naučit se hospodařit se společnými výdaji za domácnost. Všední starosti mohou hodně párům otevřít oči a uvědomí si, že spolu žít nechtějí.
Pokud ale ve vašem soužití na zkoušku vše klape, jak má, je otázkou času, kdy se pro hypotéku rozhodnete a koupíte si společné bydlení. Jistě není jednoduché zavázat se dlouhodobě splácet hypotéku, protože nikdy nevíme, co může během dalších dvaceti let stát, ale na druhou stranu, vzít si hypotéku, to je řešení, které využívá čím dál více rodin, aby si mohli pořídit vlastní bydlení a nebyli závislí na podnájmech nebo soužití s rodiči.